طریقه صحیح جا به جایی گلدان در اسباب کشی


طراحی سایت
پکیج آموزشی ارزهای دیجیتال

جا به جایی گلدان ها در اسباب کشی

جابجایی گیاهان در اسباب کشی یکی از مراحل ظریف و حساس اسباب کشی منزل و یا شرکت است. برای جابجایی گیاهان در اسباب کشی، نه می‌­توان آنها را مانند سایر وسیله‌­ها در چمدان گذاشت و یا در کارتن بسته بندی کرد.یکی از نکات مهم نحوه بسته بندی وسایل برای اسباب کشی حمل لوازم حساس مثل گلدان و گیاهان با درصد پایین آسیب رسانی به آن‌ها است.

جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی (مخصوصا گیاهانی که کوچک نیستند) از دو جنبه اهمیت دارد: سالم ماندن گلدان، و سالم ماندن خود گیاه و ساقه­‌های آن. اگر در شرف اسباب کشی و مایل هستید جابجایی گیاهان در اسباب کشی را بدون هیچ‌گونه خسارتی انجام دهید، نکات این مطلب را در جابجایی گل و گلدان در اسباب کشی به خاطر بسپارید.

1.گلدان و یا ظروف گیاهان را با توجه به جنس آنها که می تواند از شیشه ، پلاستیک، فایبرگلاس و یا چوبی باشد دسته بندی کنید. در مورد ظرف و گلدان های شیشه ای تا حد امکان نهایت دقت را در طول اسباب کشی را بکار ببرید.

2.پس از جابجایی به گلدان ها آب بدهید یا اگر نیاز دارد قبل از جابجایی آن ها را آبیاری کنید ۳ ساعت قبل از جابجایی این کار را انجام دهید تا خاک آن گِل و شُل نباشد.

3.تا جایی که قادر هستید گلدان ها را در جعبه های اسباب کشی، محکم قرار دهید. ضمنا حتما فضای خالی درون جعبه را هم با استفاده از موادی مثل فوم یا روزنامه یا پلرچه و نایلون پر کنید تا هنگام حرکت ماشین اسباب کشی، گلدان ها تکان نخورند و خاک آن ها در جعبه ریخته نشود و همچنین ساقه و برگ های گیاهان با تکان های ماشین، دچار آسیب و ریزش و شکستگی نشوند.

4.اگر گلدان‌های کوچک هم در میان گیاهان‌تان دارید، یک کارتن اسباب‌کشی مقاوم تهیه کنید و گلدان‌ها را منظم در آن بچینید. تا جایی که می‌­توانید، اجازه ندهید فضای خالی وجود داشته باشد. برای جلوگیری از ضربه در جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی و پر کردن فضاهای خالی، می‌توانید از روزنامه یا فوم استفاده کنید تا گلدان‌ها تکان نخورده و به هم برخورد نکنند.

5.ساقه‌های گل‌ها و گیاهان مهمترین بخشی هستند که در جابجایی گیاهان آپارتمانی در اسباب کشی ممکن است آسیب ببینند. اگر می­‌خواهید ساقه‌ها استحکام خود را در جابجایی گیاهان در اسباب کشی حفظ کنند، آنها را ببندید تا در طول حمل و نقل از هم جدا نشوند. اگر ساقه گیاه شما ارتفاع زیادی دارد، حتما از یک چوب ایستاده نیز هنگام بستن ساقه‌ها استفاده کنید.

نکات مهم در اسباب کشی گلدان

  1. اگر در زمان جابجایی گیاهان، خاک گلدان ها کم شده است، مقداری خاک به گلدان اضافه کنید.
  2. آخرین مرحله اسباب کشی را به گلدانها اختصاص دهید.
  3. گلدان های بزرگ را در گوشه ای قرار دهید تا در زمان اسباب کشی مزاحم نباشند.
  4. وسایل را به گونه ای در کامیون بارگیری کنید که تماسی با گل ها نداشته باشند.
  5. درب کارتن گلدان های کوچک را ببندید و چندین سوراخ برای نفس کشیدن گیاه بر روی آن باز بگذارید.

ادمین اینستاگرام
افزایش فالوور ، افزایش لایک ، افزایش کامنت ، افزایش بازدید
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *