روغن کمپرسور کولرگازی

نحوه تعویض روغن کمپرسور کولرگازی که در این مطلب قصد داریم شما را با این مطلب آشنا کنیم که به شما بگوییم که چه زمانی نیاز به تعویض روغن می باشد .

وظیفه این روغن کمک به خنک کردن قطعات و روان کردن و آب قطعات متحرک کمپرسور مانند رینگ ها و سوپاپ ها می باشد .

در کمپرسورها از روغن های مخصوص ، طبیعی و مصنوعی استفاده می گردد و برای مبرد یا همان گازهای مختلف روغن های متفاوتی به کار می رود . پس می توان گفت یکی از بهترین دستگاه ها می توان به کولرگازی بوش اشاره کنیم . روغن هایی که در صنعت تبرید اشتفاده می شوند ، دونوع می باشد :

روغن های معدنی :

  • نفتنیک – در صنعت تبرید استفاده می شود .
  • پارافین
  • آروماتیک

روغن های مصنوعی :

  • الکیل بنزین که در صنعت تبرید استفاده می شود .
  • گلیکول
  • آلی و معدنی

حال به این سوال میرسیم که چه زمانی این را تعویض کنیم . قبل از این به این نکته اشاره کنیم که شما با خرید دستگاه هایی مانند کولرگازی میتسوبیشی می توانید از خرابی های احتمالی بکاهید .

حال به سراغ این موضوع میرویم که چه زمانی باید عوض کنیم .

رسیدن هوا و رطوبت به روغن : تجربه نشان داده است که روغن کمپرسور تا زمانی که هوا و رطوبت وارد آن نشده احتیاج به تعویض ندارد و زمانیکه سیکل به هر دلیلی باز شود و هوا وارد کمپرسور شود  این ترکیب روغغن با اکسیژن باعث فاسد شدن روغن می شود و بهترین کار این است که روغن کمپرسور را تعویض کنید .

از دیگر عوامل می توان به کم شدن روغن اشاره کرد که اگر نشتی در مدار پیش آید و روغن به بیرون نشت پیدا کند پیش نهاد می کنیم به جا اضافه کردن روغن تمام روغن را تعویض کنید .که اگر قصد خرید کولرگازی را دارید حتما به نکات کوچک توجه داشته باشید .

 

دیدگاهتان را بنویسید